Hobby i Rozrywka

Tematyczny serwis internetowy!

26
Apr

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym przechowujemy wszelkie swoje stroje. Wcale nie musi być nią duży pokój, by utrzymać w nim właściwy porządek. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takiej sytuacji dobrze nadadzą się drzwi przesuwne, aby oddzielić garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależy przede wszystkim od tego, co chcemy tam przechowywać. To, czy w naszej garderobie znajdzie się więcej półek, szuflad lub może drążków na wieszaki zależy od posiadanych rzeczy. Dobrze jest też zastanowić się czy potrzebujemy więcej miejsca na różne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba zajmie niewiele miejsca, bardzo dobrym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zwiększyć miejsce zarówno na nasze rzeczy, jak i inne dodatki. Rewelacyjnym pomysłem okażą się meble na wymiar firmy Komandor, która słynie z pojemnych szaf ubraniowych. Warto przemyśleć również zakup szafy narożnej, która pozwoli na powiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Rewelacyjnym wyborem na powiększenie przestrzeni użytkowej garderoby jest zamontowanie tam drzwi przesuwnych, nawet jeśli będzie to oddzielne pomieszczenie. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do otworzenia zwykłych drzwi. W takiej sytuacji możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Niezwykle istotne jest również właściwe oświetlenie garderoby. Musi ono dochodzić do wszystkich półek, a także zakamarków. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to spory pokój, powinniśmy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie należy zapominać jest lustro. Bardzo duże lustro pełni dwa istotne zadania. Jest ono potrzebne w trakcie wybierania ubioru, a także zwiększa optycznie wnętrze. Gdy nie posiadamy przestrzeni na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niewielkich pokojów jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób urządzić garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.